Hatay Peynirleri

Peynir kahvaltılarımız vazgeçilmez besinlerinden biridir. Kahvaltıların yanı sıra makarna, salata, pide, pizza ve daha birçok yemekte de peyniri kullanarak, hem yemeklerimize tat verir hem de yiyeceklerimizin besin değerini artırırız. Ülkemiz peynir çeşitleri açısından oldukça zengin durumda. Pek bilmesek de Türkiye’deki peynir çeşidi sayısı 190 ile 200 arasındadır. Çok kaliteli, tadı hoş ve besin değeri yüksek peynirlere sahibiz. Amik olarak tüketicilerimize tamamen doğal köy yapımı peyniri sunmaktayız.
Antakya Köy Peyniri
Peynirin insan sağlığına faydaları birçok insanın malumudur. İnsan sağlığına faydalı bu besinin, katkı maddesiz, kimyasal işlemsiz, en doğal haliyle üretilmiş olanları insanların birinci tercihidir. Aslında insanlar eskiye dönmeye başladı diyebiliriz. En başta her şey doğaldı, makineler icat edildi, besinlerde kimyasal işlemler yapılarak kâr oranı artırıldı, besinlerin genetiği ile oynandı ve sonuç olarak besin değerleri çok düşük hatta sağlıksız besinler üretilip, tüketilmeye başlandı. Son dönemlerde ise insanlar artık o en baştaki doğallığa dönmeye, doğal olan besinler tüketmeye, çocuklarını doğal besinlerle büyütmeye yöneldi. Doğal olarak yetiştirilen meyveler, sebzeler ve hayvansal besinler. Bunların belki de en önemlilerinden olan doğal yöntemlerle üretilen Amik peynir yapımı peynir.
 
Her yaştan insanın tüketmesi gereken peynirin köy yapımı olması, insanların gönül rahatlığı ile tüm aile bireyleri ile tüketmesini sağlıyor.

Benzer Blog

Teknoloji ve Doğallığın Birleşimi

Kahvaltıların Kalsiyum Kaynağı: Hatay Peynirleri

Hayvancılığın yaygın olarak yapıldığı ülkemizde süt ve süt ürünleri sektörü de oldukça gelişmiş bir sektördür. Keçi, koyun, inek, manda gibi hayvanların sütlerinden imal edilen peynir, Türk mutfağında oldukça önemli bir süt ürünüdür.
Daha Fazla

Hatay Dil Peyniri Nedir?

Yöresel peynir çeşitleri; inek, manda, koyun ve keçi sütünün geleneksel yöntemler ile işlenmesi ile hazırlanan bir gıda maddesidir.
Daha Fazla

Hatay Örgü Peynir Nedir?

Kahvaltıların vazgeçilmez besinleri arasında yer alan yöresel peynirler, yemeklere eklenerek de alternatif bir yemek kültürü ortaya çıkmıştır.
Daha Fazla

Antakya Peynirleri Nasıl Seçilir?

Kahvaltı sofralarının vazgeçilmez gıdalarından biri olan peynir, fermente bir süt ürünüdür. Hayvancılık sektörünün gelişmiş olması sebebiyle ülkemiz, peynir çeşitliliği yönünden de oldukça zengindir.
Daha Fazla

Demir ve Kalsiyum Kaynağı Lor Peyniri Nedir?

Kahvaltılarda sıklıkla tükettiğimiz peynirler, ülkemizin hemen her bölgesinde üretilen süt ürünleridir. Kalsiyum deposu olan peynir ürünleri, farklı tuz oranları ve aromaları sayesinde her yaştan insanın tüketebileceği gıda maddesidir.
Daha Fazla

Antakya’nın Meşhur Sürk Peyniri Nedir?

Zengin kahvaltı sofralarının vazgeçilmez lezzetlerinden olan yöresel peynir çeşitleri, ülkemizin farklı bölgelerinde farklı koşullarda üretilen gıda maddelerinden biridir.
Daha Fazla

Lor Peyniri Faydaları

Lor peynirin içerdiği protein miktarının yumurtadan daha fazla olduğu da bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
Daha Fazla

Peynirin Faydaları

Beyaz peynir enerji değeri yüksek ve protein, kalsiyum ve B2 vitamini yönünden zengin bir besindir.
Daha Fazla

Probiyotik Nedir?

Soğuk havalarda bağışıklık sistemi güçlendirilerek hastalıklara karşı etkili bir korunma sağlanabilir.
Daha Fazla

Peynir Tarihi

Gıda maddeleri içerisinde süt kapsadığı zengin besin öğeleri ile insanlar için değerli bir besin olduğu kadar mikroorganizmalar içinde iyi bir besin kaynağıdır.
Daha Fazla